Що корисніше пити – чай ​​або каву

Що корисніше пити – чай ​​або каву

Традиційно люди діляться на любителів чаю та кавоманів. Зазвичай головним критерієм виступає смак. Але не менше значення мають властивості і вплив на організм. У цій статті порівняємо плюси і мінуси двох популярних напоїв та з'ясуємо, що корисніше – чай ​​або кава.

Вплив чаю на організм

Властивості чаю залежать від його сорту. Науково доведено, що завдяки мінімальній обробці зелений чай зберігає більше корисних речовин, ніж чорні сорти. Але користь є в чаї будь-якого виду, він:

 • має потужну антиоксидантну дію;
 • знижує ризик розвитку цукрового діабету, серцево-судинних захворювань та онкології;
 • прискорює процеси зниження ваги;
 • стимулює роботу мозку і підвищує концентрацію;
 • тонізує і м'яко бадьорить;
 • містить мінімум калорій.

Чай – натуральний напій, який має мінімум протипоказань, дозволено пити навіть дітям. Однак будь-яким напоєм, будь то чай або кава, важливо не зловживати. Здоровій людині варто випивати не більше 5-6 чашок чаю на день. Якщо ви віддаєте перевагу міцно завареному, терпкому настою, бажано обмежитися двома або трьома чашками.

Вплив кави на організм

Випити стаканчик гарячої ароматної кави – улюблений ранковий ритуал багатьох з нас.  Незважаючи на суперечливу інформацію, яка зустрічається в інтернеті, вчені вважають каву корисним напоєм. Звичаайно, при вживанні у розумних кількостях.

Кава:

 • підвищує працездатність і швидко бадьорить;
 • покращує емоційний фон, зменшує вираженість депресії;
 • допомагає усунути головний біль за рахунок розширення судин;
 • скорочує ризики розвитку раку печінки, прямої кишки, шкіри;
 • знижує апетит.

Фахівці рекомендують обмежитися 3-4 чашками кави на день за умови, що інші продукти, які містять кофеїн, виключені з денного раціону.

Однак кава корисна не всім. Наприклад, у періоди вагітності та грудного вигодовування жінці бажано обмежити надходження кофеїну в організм. Також не слід пити напій при виразковій хворобі, гастриті та гіпертонії.

Якщо у вас є яке-небудь захворювання, при цьому не важливо, любите ви чай або каву, обговоріть вашу індивідуальну норму з лікарем.

Що корисніше: чай або кава

Що ж краще – чай ​​або кава? Обидва напої мають масу корисних властивостей.

Чайний кофеїн працює повільно і м'яко, підтримує організм у тонусі і покращує когнітивні функції. Але якщо ви втомилися і не виспалися, а потужності чаю недостатньо, на допомогу прийде кава. Він діє швидше, сильніше стимулює нервову систему та покращує працездатність. Тільки ефект триває недовго, і за новою порцією бадьорості доведеться знову бігти в кав'ярню. У чайного кофеїну більш тривалий ефект.

Пити чай або кава з ранку – залежить від вашої мети і смакових уподобань. Дослідження довели, що кава корисна для організму, а чай містить безліч речовин, які благотворно впливають на його функціонування. Однак чай має менше протипоказань і він не викликає звикання.

Якщо ж задається питанням, що бадьорить краще – чай ​​або кава, не забувайте про індивідуальні особливості організму. Хтось може повністю відмовитися від кави на користь пуерів, улунів або чорних сортів. Хтось все-таки не готовий пожертвувати чашкою кави. Можна пити обидва напої в розумних кількостях і отримувати максимум користі.