Фільтр

Аксесуари для чайної церемонії

Класична чайна церемонія в китайській традиції призначена не тільки для насолоди напоєм, але і для гармонізації душі, тіла, простору. Вона допомагає відволіктися від звичайних справ, розслабитися, сконцентруватися на відчуттях і повернути внутрішню рівновагу.

Щоб створити красиву та розмірену атмосферу, використовують чайні аксесуари. У цьому розділі інтернет-магазину The Tea пропонуємо вибрати та купити чайне приладдя, яке не відноситься до розряду обов'язкового, але миттєво підвищує рівень комфорту та задоволення від церемонії.

Чайне приладдя для церемоніального та повсякденного заварювання

Приладдя для чайної церемонії можна розділити на два типи – основні та додаткові предмети.

 • До основних відноситься посуд для чаювання, без якого не обійтись. Для заварки чаю знадобиться чайник або гайвань, як правило, з кришечкою та блюдцем. Бажано купити чахай (чаша справедливості). Це ємність, куди зливають готовий настій, щоб насиченість була рівномірною. Звичайно, у базовому наборі має бути піала. Зазвичай вона менша за традиційну європейську чашку, щоб насолоджуватися напоєм, роблячи маленькі ковтки. Посуд можна вибрати з будь-якого матеріалу: кераміки, порцеляни, ісинської глини. Ціна виробів зі скла доступніша.
 • Додаткові аксесуари для заварювання чаю. У цій категорії все, що робить чаювання красивим та зручним. Наприклад, ніж чи шило, щоб відокремити порцію від пуерного коржика. Ємності для зберігання, подарункові коробки, статуетки, підставки та інше. Незамінні чайні аксесуари – пензлики, щипчики, ложечки, інші інструменти для чищення та миття посуду.

Існують аксесуари для чайної церемонії кількох видів:

 1. Гун фу ча. Спокійне, повільне чаювання із заварюванням одного виду чаю.
 2. Пін ча. Ритуал із дегустацією кількох сортів.

У цьому розділі ми зібрали колекцію для чайної церемонії будь-якого виду. У тому числі чайні аксесуари для повсякденного заварювання вдома та в офісі, наприклад, запасні колби до сучасних інфузерів та тіподів.

Аксесуари для чайної церемонії - TheTea

Аксесуари для чайної церемонії – естетика та комфорт

Кожен предмет для чайної церемонії має функціональне призначення. Розкажемо про основні чайні аксесуари.

 • Чахе. Акуратна коробочка, куди насипають заварку. Її передають учасникам церемонії по черзі, щоб кожен міг вдихнути та оцінити аромат сухого чаю.
 • Чайний ставок або Ча Чи. Округла ємність, в центрі якої розміщують заварник. Подібні аксесуари для чайної церемонії поширені на острові Тайвань, де ставок часто використовують замість чабані.
 • Щипчики. Ними захоплюють посуд, щоб ополоснути водою. Також використовують, щоб пересунути та перевернути гарячу піалу.
 • Голки. Призначені для чищення носика чайника. Такі чайні аксесуари використовують дедалі рідше, тому що більшість заварників оснащені фільтрами. Виняток – авторські ісинські чайники.
 • Пензлик. Змахне чаїнки та краплі води, ще їм прийнято «погладжувати» чайник у ході ритуалу.
 • Ложечка. З її допомогою чай перекладають із чахе у заварник. Найпоширеніші чайні аксесуари такого роду роблять із бамбука. Іноді щипчики, голки, пензлик та ложка входять у набір приладдя для чайної церемонії Ча Цзюй.
 • Сито. Для сортів дрібної фракції бажано використовувати ситечка, щоб у настій не потрапляли чаїнки. Краще вибирати варіанти з металу чи скла, вони практичні та повністю виправдовують ціну. Є моделі з бамбука, порцеляни. Якщо ви звикли пити тільки крупнолистовий чай, ці аксесуари для чайної церемонії не знадобляться.
 • Воронка. Спростить використання чайника з вузьким горлишком. Відкриваєте кришечку, встановлюєте воронку, засипаєте заварку, щоб не розсипати чайки.
 • Пуерний ніж чи шило. Зручні чайні аксесуари для акуратного розшаровування пресованого пуера, Да Хун Пао, білих сортів. Зазвичай виготовлені із міцного металу, ручка – із дерева, кістки.
 • Ємності для зберігання чаю. Допоможуть зберегти смак і аромат улюбленого сорту подалі від сторонніх запахів і прямих сонячних променів.

У нашому каталозі є аксесуари для японських сортів. Наприклад, бамбуковий вінчик для чаю матча, яким порошок збивають із молоком чи водою до однорідної консистенції.

Де купити чайні аксесуари та приладдя в Україні

Запрошуємо любителів естетичних чаювань до інтернет-магазину The Tea, серед аксесуарів для чайної церемонії ви знайдете як елітні, так і бюджетні позиції. У нашому каталозі є чайні аксесуари із жароміцного боросилікатного скла від брендів Kamjove та Samadoyo. Наприклад, ситечко з підставкою.

Власникам сучасних інфузерів та гунфу-заварників пропонуємо змінні деталі. Щоб не купувати новий тіпод, можна замінити колбу, що вийшла з ладу. Якщо замовляєте Шу або Шен як презент, доповніть покупку подарунковою коробкою для пуера. Красиво упакуєте чай, одержувач зможе використовувати її для зберігання млинця.

Вибираючи чайне приладдя, зверніть увагу на пахощі та статуетки. Це аксесуари для чайної церемонії, які допоможуть створити надихаючий та гармонійний простір.