Зелений чай і тиск – чи є зв'язок?

Зелений чай і тиск – чи є зв'язок?

Зелений чай асоціюється з користю для організму і здоровим способом життя. У складі напою амінокислоти, вітаміни і мікроелементи, які благотворно впливають на обмінні процеси і роботу органів.

Багато хто задається питанням, чи пов'язані зелений чай і тиск. Адже крім цінних компонентів в чайному листі міститься кофеїн (теїн). У цій статті розповімо докладніше, як впливає зелений чай, про шкоду або користь для тиску, а також самопочуття після чаювань при гіпертензії і гіпотензії.

Як зелений чай знижує тиск

При гіпертензії лікарі рекомендують відмовитися від кави і скоротити споживання продуктів з кофеїном. Чи означає це, що зелений чай пити не можна? Не зовсім.

Щоб встановити, як пов'язані зелений чай і підвищений тиск, вчені провели ряд досліджень. Учасники експерименту (з гіпертензією та предгіпертензією) випивали по 1-2 чашки зеленого чаю на день протягом 6-12 тижнів. Важливо: напій заварювався не більше 2-х хвилин. За підсумками спостережень вчені зафіксували стійке зниження тиску на 2-4 мм.  рт.  ст.  Звичайно, показники змінилися незначно, але було доведено, що пити зелений чай при підвищеному тиску можна.

Справа в тому, що при правильному заварюванні кофеїн не встигає повною мірою вивільнитися з чайного листа. Виходить неміцний зелений чай, і тиск не підвищується.

green tea

Враховуйте наступні моменти:

  • Випивайте не більше 1-2 чашок на день.
  • Кладіть мінімум заварки.
  • Чим нижче температура води, тим менше кофеїну виділиться з листя.
  • Настоюйте чай 1-2 хвилини.
  • Виймайте заварку з чашки.
  • Вживайте напій регулярно, зниження тиску фіксується через 2-3 місяці.

Чому зелений чай підвищує тиск

Очевидно, що міцний зелений чай і тиск теж взаємопов'язані. Напій може допомогти при гіпотонії, якщо витримувати його довше, протягом 5-7 хвилин, щоб кофеїн в повній мірі виділився в воду.

В цьому випадку чай діє аналогічно каві: кофеїн стимулює роботу серця і підвищує артеріальний тиск. Однак ефект триває недовго: через пару-трійку годин з організму виводиться зелений чай, і тиск повертається до початкових значень.

Висновки

Щоб не нашкодити організму, важливо розуміти, як зелений чай і тиск пов'язані.

При гіпертензії можна пити неміцний напій, він не вплине на тиск. Насичений настій може допомогти при зниженому тиску за рахунок дії кофеїну, але ефект буде короткостроковим.

Не варто забувати, що чутливість до кофеїну у кожної людини індивідуальна. Зелений чай не замінить ліки, а при серйозних відхиленнях артеріального тиску від норми може бути протипоказаний. Пийте чай для задоволення та користі, адже для цього він і створений.