Смаки чаю: з молоком, шоколадом і не тільки

Смаки чаю: з молоком, шоколадом і не тільки

Класичний чай виготовляють з листя і бруньок чайного куща. Але смаки напою можуть бути різними, на це впливає якість сировини, час та місцевість збору, метод обробки і наявність добавок. Поговоримо про чай з різними смаками докладніше.

Види і смаки чаю

  • Зелений чай

Скільки існує сортів зеленого чаю – точно не скаже ніхто, але кращі цільнолистові види вирощують в Китаї.

Класичний зелений чай має легкий квітково-трав'яний аромат і солодкуватий присмак.  Настій світло-зелений або золотистий, п'ється легко і відмінно втамовує спрагу.

  • Улун

Улуни виділяють в окрему категорію напівферментованих чаїв – між зеленим і чорним (червоним).

Інтенсивність та відтінки смаків цього чаю залежать від ступеня ферментації. У темних улунів сильного обжарювання насичений деревний смак з ароматом смажених горіхів.  Світлі улуни ближчі до зелених чаїв – з ніжними, солодкуватими або свіжими акордами.

Чай зі смаком молока – один з найпопулярніших в Європі. Як правило, це слабоферментований улун, в який додані ароматизатори з нотками молока, карамелі, вершків або ванілі. Натуральним улуном з легкими молочними нотками вважається сорт Цзинь Сюань.

  • Чорний (червоний) чай

Чорний (по китайській версії - червоний) чай має насичений помаранчевим або рубіновим кольором настою, яскравим і терпким смаком з нотами кураги і чорносливу, ароматом меду і квітів.  Збирають чорний чай в основному в Індії, на Шрі-Ланці, в Китаї і Кенії.

На прилавках магазинів можна знайти чорний чай зі смаками і ароматами різних фруктів і ягід, з додаванням квітів і трав.  Наприклад, популярний Ерл Грей ароматизований олією бергамоту.  Ласунам напевно сподобається чай зі смаком шоколаду.

  • Білий чай

Білий чай піддається найменшій обробці й ферментації. Його назва пов'язана з особливостями чайного куща – бруньки цієї рослини покриті густим білим ворсом.

Виготовляють білий чай тільки в Китаї. Сортів не так багато, найпопулярніші:

  • Бай Хао Інь Чжень або Срібні Голки з Білим ворсом.
  • Бай Му Дань або Білий Піон.
  • Шоу Мей і Гун Мей – Брови Старця і Брови Жеребця.

Настій світлий, з легким бурштиновим відтінком.

Якщо ви звикли до насичених і ароматизованих напоїв, може здатися, що у білого чаю немає смаку. Але варто спробувати напій без поспіху, відчуєте делікатні нотки дині, ягід, березового соку та меду, тонкий квітковий аромат і тривалий солодкувате післясмак.

В Європі чаї прийнято ароматизувати штучними добавками. У Піднебесній це табу, використовують тільки натуральні квітки і трави.  Наприклад, мініатюрні бутони троянди, пелюстки хризантеми, жасмин, ніжні бамбукові паростки та інше. Смак чаю виходить ніжним, крім того, в настої буде більше вітамінів і цінних мікроелементів.

Різноманіття смаків чаю дозволяє кожному знайти напій до душі. І не так важливо, любите ви чорні сорти або зелені, якісний чай завжди приносить організму користь.