Фільтр

  Чайники з Гуансі

  У цьому розділі каталогу The Tea представлені самобутні чайники з Гуансі – так звана кераміка Нісін Тао. Це авторські вироби ручної роботи, які можна по праву назвати витвором гончарного мистецтва Піднебесної. Більшість заварників мають колекційну цінність. 

  Особливості кераміки з Циньчжоу

  Чайники Гуансі родом з колиски китайської гончарної справи, міста Циньчжоу (钦州). Тут, у Гуансі-Чжуанському автономному районі, кераміку виготовляють понад тисячу років. У ХХ столітті чайний посуд місцевих майстрів регулярно отримує визнання на міжнародних виставках, його ціна зростає з кожним роком.

  Цинчжоуська глина також відома як нісинська або Нісин Тао (坭兴陶). Її добувають біля берегів річки Циньцзян. Матеріал вирізняється красивими темними відтінками і пористою структурою. Ще одна особливість – підвищений вміст заліза, завдяки чому заварники виходять міцними і збагачують напій корисними властивостями.

  У нісинської глини, порівняно з ісинською Цзи Ша, менша усадка, що дає змогу створювати вироби складних форм. Майстри поєднують м'якшу глину зі східної частини річки і тверду, видобуту на заході. У процесі формування використовують гончарний круг, кропітка ручна робота вимагає вміння та багаторічного досвіду. Після випалу за температури 1200°С поверхню прикрашають різьбленням і полірують.

  Чайник Гуансі - TheTea

  Як доглядати за чайником із нісинської глини 

  Чайники з Циньчжоу підходять для заварювання будь-яких сортів. Моделі з товстими стінками вдало розкриють смак пуерів, чорних і червоних, з більш тонкими ідеальні для улунів. 

  Якщо ви вирішили купити заварник з Гуансі, приготуйтеся до того, що з роками він матиме ще ефектніший вигляд. Поступово чайник "напрацьовується", набуває глибокого відтінку і красивого блиску.

  Правила догляду за нісинським чайником для напрацювання красивої патини: 

  • Після чаювання очистіть від заварки, для цього бажано використовувати дерев'яну лопатку. 
  • Просушіть у добре провітрюваному місці.
  • Акуратно протріть м'яким рушником або тканиною. 

  Замовити чайник з Гуансі можна для домашніх чаювань, а також як подарунок колекціонеру і цінителю китайської кераміки.

  Нісін Тао