Фільтр

 • Бренд
  • 27
  • 17
 • Регіон
  • 1
  • 3
  • 23
  • 1
  • 1
Чайні фігурки – додайте чаюванню магії

Китайці прикрашають стіл для чаювання мініатюрними фігурками з кераміки. Їх називають «чайними богами» або «чашень» і оберігають, як ми домашніх тварин. Жаба, Будда, дракон, лотос та інше – кожна статуетка зберігає таємний сенс і, як вважають в Китаї, допомагає господареві в мирських справах.

Вибирайте правильні фігурки для чайної церемонії, і в оселі буде успіх, щастя і добробут. А ще у них є талант робити атмосферу чаювання затишною і гармонійною.

Навіщо потрібні чайні фігурки

Навіть китайці-атеїсти не упускають можливість купити чайні фігурки до душі. Під час чаювання іграшкам можна загадувати бажання. Вчені підтверджують – якщо концентруватися на чомусь високому, мозок перемикається на іншу частоту і бажання збуваються. Так можна нарешті втекти від шаблонних думок, поглянути на речі під іншим кутом, отримати відповідь на питання, які давно хвилювали. У Китаї кажуть, що це «поради предків».

Під час неспішного чаювання налаштуватися на потрібну хвилю простіше. Розставляєте на дошці аксесуари для чайної церемонії, вдихаєте аромат напою, знайомитеся з ним маленькими ковтками і милуєтеся акуратною чайної фігуркою.

Чайна фігурка - TheTea

Фігурки для чайної церемонії – які бувають

Спочатку в Піднебесній використовували лише кілька видів статуеток для чаювань. Класичні чайні фігурки:

 • Будда (Хотей). Його обожнюють навіть люди, далекі від буддизму, конфуціанства або даосизму.
 • Лу Юй. Він стояв біля витоків китайської чайної традиції і придумав Чайний канон.
 • Тварини, які уособлюють знаки зодіаку.
 • Трьохлапа (трипала) жаба. Вважається символом багатства. Згідно з легендою, раніше вона була злісною і жадібною. Величезна жаба робила набіги на селянські будинки. Люди пожалілися Будді і він покарав підступну істоту – забрав одну лапу. З тих пір вона загладжує свою провину і роздає накопичені скарби людям в надії, що з останньої монеткою поверне і лапу.
 • Цилінь. Могутня тварина з драконячою лускою, але схожа на оленя. Є легенда про те, що вона допомагає сім'ям з дітьми, дарує довгі роки життя і благополуччя.

Сьогодні фігурки для чайної церемонії дивують розмаїттям. Лисиця, черепаха, кролик, коробочки лотоса, близнюки долі, равлики, жаби, дерева і багато іншого. Зазвичай це статуетки з кераміки або ісинської і полімерної глини.

Є статуетки, які від гарячої води змінюють колір. Ще з'явилися і «писаючі» іграшки, найчастіше хлопчики. Усередині вони порожні і від окропу або чаю дають цівку, часом на кілька метрів. Це не просто красиві аксесуари для чайної церемонії. За фонтанчика можна визначити температуру води. Якщо струмінь потужний, окріп добре заварить пуер і улун. Якщо немає зовсім або дуже слабкий, воду пора підігріти.

У цьому розділі ми зібрали колекцію фігурок різних форм і відтінків. Але кожна з них подарує вам мільйони приємних хвилин прослужить довгі роки.

Чайні статуетки - TheTea

Як подружитися з чайною фігуркою

Найчастіше чайні фігурки розміщують на чабані просто для декору і настрою. Статуетку прийнято ставити в кутку столика, обов'язково розгортати лицем до гостей.

На початку церемонії полийте її окропом, в процесі «діліться» залишками чаю, можна змочувати спеціальної пензлем. І, звичайно ж, налаштуйтеся на добрі думки. Тоді «дух-хранитель» чаювання відповість взаємністю і виконає бажання.

Де купити фігурки для чайної церемонії в Україні

Красива фігурка створить особливу атмосферу чаювання, а якісна ще й прослужить роками. Ми пропонуємо статуетки з ісинської глини, які з часом стають ще ефектнішими – просочуються чаєм та теплом вашого будинку.

Яку іграшку замовити? У колекції The Tea знайдете статуетки з міфологічними істотами та тваринами, які, як вірять у Піднебесній, приносять успіх. Зверніть увагу, навіть дві, здавалося б, однакові чайні іграшки ручної роботи відрізнятимуться нюансами. Тому кожна з них є унікальною.