Як вибрати чай Да Хун Пао?

Як вибрати чай Да Хун Пао

Да Хун Пао (大红袍) або Великий Червоний Халат - унікальний улун, бірюзовий чай середньої ферментації, який виготовляють тільки в Піднебесній. У нього великі чаїнки з шоколадним відливом, неповторний аромат з нотками гірської свіжості і прогріву на вугіллі, а в смаку звучить "скельна мелодія".
Багато чуток навколо властивостей оолонга: бадьорить, просвітлює, дарує стан, який називають "чайним сп'янінням". Як вибрати хороший Да Хун Пао? Допоможуть наші поради.

Вибираємо чай Да Хун Пао: вимоги до упаковки

Назву "Да Хун Пао" офіційно дозволено давати всім чаям, вирощеним на кручах Уішані (провінція Фуцзянь). Держава намагається контролювати якість чайної продукції регіону. Але недобросовісні продавці можуть видавати низькосортні оолонги за добірний Великий Червоний Халат.

Розбираючись, як вибрати чай Да Хун Пао гідного рівня, важливо розуміти, що тільки за упаковкою визначити підробку складно. Улун продають у розсипному вигляді, спресованим у корж, порційними міні-точами. Преміальні витримані улуни можуть фасувати в брендові банки.

Як вибрати Да Хун Пао

Щоб зберегти смак і аромат чаю, продавець має постачати його в герметичній упаковці. Якщо купуєте розсипний улун невеликою порцією, упаковку маркують стікером із назвою чаю. Також на упаковці вказують рік збору сировини, регіон, особливості сорту, наприклад, ступінь обсмаження.

Як вибрати чай Да Хун Пао - візуальний огляд

Підказок як вибрати хороший Да Хун Пао за зовнішнім виглядом набагато більше.

  • Чаїнки. При виготовленні темного улуна для листя використовують поздовжнє скручування. Чаїнки виходять довгими, цільними. В ідеалі вони тримають форму і зберігають структуру листа. Якщо є можливість, розітріть чаїнку пальцями - вона не повинна розсипатися на порох або залишити ковтунці.
  • Чистота. Невелика кількість пилу в розсипному чаї допустима, вона піде після першого протоки, який не п'ють. Але сміття, брухт, грубі черешки - табу.
  • Колір. Виготовлений за правильною технологією чай буде темним, але штучно-яскравий відтінок може свідчити про використання барвників. 

Якщо є можливість, вдихніть аромат чаю. В оригінального Да Хун Пао він чистий, глибокий, з квітково-фруктовими мотивами.

Відрізняємо справжній Да Хун Пао від підробки

Важливо знати, що більшість варіантів Да Хун Пао на ринку - купажі, тобто суміш чайного листя. Іноді під виглядом Великого Червоного Халата продають елітні улуни Жоу Гуй або Шуй Сянь. Або додають їх у певній кількості.

Якщо потрібен справжній Да Хун Пао чай, як вибрати? Визначити пропорції купажу вкрай складно навіть фахівцям, самостійно ви цього не зробите. Тому купуйте чай у перевірених постачальників і попередньо вивчайте відгуки.

Простіше визначити якість чаю під час дегустації. Заварюйте його китайським методом, оригінал витримає не менше 8 проливів, зазвичай до 10. При цьому кожен буде насиченим і смачним.

Існує класифікація Великого Червоного Халата залежно від місця, де збирали сировину:

  • Чжень Янь (正岩) зазвичай збирають у "серці" заповідної зони Уїшань, це сорти з тією самою "скельною мелодією". Ґрунт багатий на мінерали, що впливає на смак і властивості улуна.
  • Бань Шань (半山) - із сировини, зібраної в прикордонній із заповідником території. Улун називають напівскельним, але він також якісний, ароматний і смачний.
  • Вай Шань (外山) - улун "із зовнішніх гір". Дешевший, простіший, у цій групі часто зустрічаються купажі.

Усі ці категорії - справжній Да Хун Пао, але ціна відрізнятиметься. Дорожчий підійде для церемоніальних чаювань, бюджетні - для повсякденних.

На що ще звертати увагу: дата збору та фасування, маркування

На упаковці фабричного Да Хун Пао зазвичай вказують рік збору сировини і дату фасування. Але зберігати цей чай можна довго, практично як пуер. Витриманий позначають приставкою "лао".

ДаХунПао

Також можуть маркувати залежно від ступеня прогрівання (пропікання) чаю:

  • Сяо Хо (Xiao huo) - малий вогонь, слабке прожарювання, у чаї деревні, квіткові мотиви.
  • Чжун Хо (Zhong huo) - середнє прожарювання, маслянистий, більш виражені ноти теплої хлібної скоринки, трав'яні відтінки.
  • Гао Хо (Gao huo) - найбільш просмажений улун, з нотками вогню, шоколаду, свіжоспеченого хліба.

Щоб скласти уявлення про китайську чайну культуру, обов'язково спробуйте Да Хун Пао, як вибрати якісний розповіли. Найкращі сорти, привезені безпосередньо з Піднебесної, знайдете в каталозі The Tea.